OTİZMİ Fark Edelim, Fark Ettirelim, Fark Etmek Yetmez Yaşamı Paylaşalım! Yaşamı Paylaşmak Sorunları Paylaşmaktır


2 Nisan Dünya  Otizm Farkındalık Günü kapsamında gün boyunca etkinlikler gerçekleştirilmeye devam ediliyor.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak otizm konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla Türkiye 'nin dört bi yanında olduğu gibi otizmin simgesel rengi olan "mavi" ile kurumuzuzu ışıklandırarak "MAVİ" ışık yaktık.

Denizlispor Klubü evsahipliğinde Ankaragücü Spor Klubü ile 01.04.2018 tarihindesaat 18.00'de gerçekleştirilen futbol müsabakasında sporcular Bakanlığımız tarafından hazırlanan "FARK ET,KABUL ET, BİZİMLE YÜRÜ" slogan yazılı pankartlar ile sahaya çıkmışlardır. 


Farkındalık Günü kapsamında Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitsyon Merkezimiz bünyesinde İl Müdürümüz, İl Müdür Yardımcılarımız ve Kuruluş Müdürlerimiz ile birlikte Müdürlüğümüz engelli evde bakım hizmetlerimizden faydalandırdığımız otizmli çocuklarımız aileleri ile birlikte katıldıkları kahvaltı netkinliğinde buluştu.

İlimiz Protokol Üyelerinin, Müdürlüğümüz personellerinin, otizmli öğrencilere yönelik eğitim veren Mesleki Eğitim Merkezlerinin ve Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda okuyan öğrenciler ile otizmli çocuklar ve aileleri ile halkımızın katılımıyla Denizli Valiliği önünden 15 Temmuz Şehitler Meydanına kadar farkındalık yürüyüşü gerçekleştirildi.

"Fark et, kabul et, bizimle yürü" sloganıyla ve kalabalık bir grup eşliğinde dövizlerle gerçekleştirlen yürüyüşün ardından meydanda  İsmail Tosunoğlu Özel Eğitim ve Mesleki Eğitim okulunda okuyan engelli öğrencilerin hazırladığı mehteran gösterisinin Otizmin renginde hazırlanmış mavi balonlar aynı anda gökyüzüne bırakıldı.

 

Bilboardlar ve otobüslerden "farkındalık" mesajı verilecek.

 

Öte yandan Otizm Farkındalık Günü etkinlikleri kapsamında ilimiz genelindeki Kamu Kurum ve Kuruluşları ile Sivil Toplum Kuruluşlarına ve otobüslere asılan afiş ile de farkındalık mesajları verilecek. Bilboardlar ve otobüslerde, otizm konusunda "Fark et, kabul et, bizimle yürü", "Herkes kadar farklı, herkes kadar aynıyım aslında." mesajları yer alacak.
Sonraki Sayfa: 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü Etkinlikleri Kapsamında Türkiye, otizme "mavi ışık" yakacak

Önceki Sayfa : Kamu Personelinin Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Konusunda Bilgi ve Farkındalığının Artırılması Amacıyla Gerçekleştirilen Eğitimlere Devam Ediliyor