Okul Destek Projesi Kapsamında Tales Matematik Müzesi Gezisi Düzenlendi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız tarafından, ekonomik imkansızlıklar nedeniyle aileleri bakmakta güçlük çektiği için maddi olarak desteklediğimiz çocuklara, sosyal, kültürel, sanatsal ve akademik olarak da desteklemek için “Okul Destek Projesi” başlatıldı.

Yoksul ailelerin sadece ekonomik yetersizlikler sebebiyle çocuklarını kurum bakımına vermesinin önüne geçmek amacıyla yürütülen "Sosyal ve Ekonomik Destek (SED)" uygulamasının kapsamı  "Okul Destek Projesi" ile genişletildi.
 
Bir yıllık uygulama sürecinde bütçesi 2 milyon lira olarak belirlenen Okul Destek Projesi'yle ailelerde çocuk adına farkındalık oluşturulması, çocuklara okul dışı zamanlarını kaliteli ve verimli kullanabilecekleri ortam ve imkanların sunulması amaçlanıyor.
 
Bu kapsamda, SED hizmetinden yararlanan çocuklar sadece maddi olarak değil akademik, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif etkinliklerle desteklenecek. Ayrıca çocukların bu faaliyetlere katılmasını da  sağlanacak.
 
Projeyle çocukların psikososyal gelişimlerinin birebir takibinin yanı sıra eğitim alanında rehberlik ve destek hizmeti de verilecek. Böylelikle çocuklara sosyal fırsat eşitliği sağlanması, okula devam ile okul başarı puanlarının artmasına katkı verilmesi hedefleniyor.

Söz konusu proje kapsamında İlimizde SED hizmeti alan çocuklar ilk şehir dışı etkinliğini 17/12/2017 tarihinde Türkiye’nin ilk ve tek matematik müzesi olan Aydın Tales Matematik Müzesine gerçekleştirmiştir. SED hizmetinden yararlandırılan çocuklarımız görevliler eşliğinde gerçekleşen gezi esnasında matematiğin eğlenceli yanıyla tanışma fırsatı buldu. Geziye katılan çocuklar bu sayede disiplinler arası bir yaklaşımla sosyal bilimler ve matematiği bir arada deneyimledi.  “Tales Müzesi”nin ardından Yörük Ali Efe Müzesini de gezen çocuklar tarihle iç içe bir gün geçirdi.


Sonraki Sayfa: Kurumlar Arası Futbol Turnuvası Sona Erdi

Önceki Sayfa : Psikolojik Travma ve Krize Müdahale Konulu Projemizin Eğitim Faaliyeti Başladı