Müdürlüğümüz ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arasında Protokol İmzalandı

Bakanlığımız tarafından sunulan sosyal ve ekonomik destek hizmetinden, yoksulluk içinde olup, en temel ihtiyaçlarını karşılayamayan ve yaşamlarını en düşük seviyede dahi sürdürmekte güçlük çeken aileler faydalanmaktadır. Bu kapsamda ilimizde halihazırda 1007 aile sosyal ekonomik destek hizmetinden yararlanmaktadır.

İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı resmi ve özel okullarda öğrenim gören, ailevi problemleri olan ya da ailesi parçalanmış olan çocuk ve gençlerin koruma ve bakım alınmasına esas oluşturacak nedenin ekonomik yoksulluk olması halinde, ilgili mevzuatlar doğrultusunda ekonomik ve sosyal yardım hizmetlerini devreye sokmak amacıyla "Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmetinin İşbirliği İçerisinde Yürütmesine Dair Protokol" başlıklı bir protokol hazırlanmıştır. 

Söz konusu bu protokol 08.09.2017 tarihinde Denizli Valisi Sayın Hasan KARAHAN'ın onayı ile İl Müdürümüz Sayın Süleyman ERDOĞAN ve İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Mahmut OĞUZ ortaklığında imzalamıştır.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak ilimizde ihtiyaç sahiplerine uzattığımız devletin şefkatli eli gerçekleştirilen işbirlikleri ile daha geniş bir alana ulaşmakta, İlimizdeki kamu kurumları arasındaki işbirliğini en üst seviyeye taşımakta ve kurumlar arası iletişimi kuvvetlendirmektedir.Sonraki Sayfa: Babadağ Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğümüzde Yaşam Başladı

Önceki Sayfa : Meslek Elemanlarımız Çocuklar İçin Objektif Testleri Uygulama Eğitimi Kapsamında Katılım Belgelerini Aldı