Meslek Elemanlarına Yönelik Eğitim Verildi

     İl Müdürlüğümüz ve bağlı Kuruluşlarında sosyal çalışmacı, sosyolog, psikolog, çocuk gelişimci ve öğretmen kadrolarında görevli personellerimize yönelik Avrupa ve Amerika Örnekleri ile Sosyal İnceleme Raporu Yazım Teknikleri konulu eğitim 18.05.2017 tarihinde İl Müdürlüğümüz Konferans Salonunda Sosyal Çalışmacı Seçkin BİLİCİ tarafından gerçekleştirilmiştir.

     Amerika Kansas’da Yatılı Bir Tedavi Merkezinde tanzim edilen sosyal inceleme raporunun irdelenmesi ile başlayan eğitim, Kanada Gazi İşleri Kurumunda tanzim edilmiş bir başka sosyal inceleme raporunun incelenmesi ile devam etmiştir. Ulusal Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği tarafından 2011 yılında Strengthening Your Writting Skills: An Essential Task for Every Social Worker (Yazınızı Güçlendirme Becerileri: Her Sosyal Çalışmacı için Önemli Bir Görev) başlığı ile yayınlanmış broşür de Türkçeye çevrilerek katılımcılar ile paylaşılmıştır.

     Kurumumuzda da sosyal inceleme raporu yazımı hususunda bir standardizasyon yakalamak amacıyla Bakanlığımız tarafından KYS kapsamında hazırlanan Sosyal İnceleme Raporu Ana Hattı katılımcılarla değerlendirilmiş, mesleki bilgi paylaşımı gerçekleştirilmiştir.

     Eğitimin sonunda İl Müdürümüz Sayın Süleyman ERDOĞAN, yaptığı konuşmasında bu gibi eğitimlerin ve Vaka Toplantılarının her ay yapılmasının mesleki gelişim açısından uygun olacağını belirterek tüm meslek elemanlarına teşekkürlerini iletmiştir.Sonraki Sayfa: ASDEP GÖREVLİSİ SÖZLÜ SINAV İLANI(2017)

Önceki Sayfa : İl Müdürümüz Süleyman ERDOĞAN'DAN 19 Mayıs Mesajı