EDES Projesi Kapsamında Basın ve Yayın Kuruluşlarına Yönelik Bilgilendirme Çalışması Gerçekleştirildi

            Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi’nin ortaklaşa yürüttüğü Engellilerin Toplumsal Entegrasyonu ve Engellilere Yönelik Toplumda Empati Oluşturma Projesi (EDES), Gazeteciler Cemiyeti İlyas Haytan Toplantı Salonu’nda basın mensuplarına tanıtıldı. Düzenlenen toplantıya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Süleyman Erdoğan, Büyükşehir Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Daire Başkanı Ömer Faruk Özer,  Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ümit Varol, Pamukkale Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Oğuz Karadeniz, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü çalışanları ve basın mensupları katıldı.
 
            Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Süleyman Erdoğan, projenin iki amacının bulunduğunu birincisinin farkındalık oluşturmak diğerinin de empati kurmayı sağlamak olduğunu söyledi. Farkındalık oluşturmak için de basına ihtiyaç duymaktayız dedi.                          

            Toplantıda projeyi tanıtan Aile Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Kadriye Özer, engellilerin topluma kazandırılması ile farkındalık oluşturmak adına bu projeyi başlattıklarını ve Proje faaliyetleri çerçevesinde
 

  • Proje Tanıtımı
  • Empati Yürüyüşü
  • Engelli Hakları ve Kamu Kaynakları Kullanımı Kitapçığı Basımı
  • Kamu Kurum ve Kuruluşları ile Belediyelerde Görev Yapan Personellere Yönelik Bilgilendirme Eğitimi
  • Engelli ve Engelli Ailelerine Yönelik Bilgilendirme Eğitimi
  • Sivil Toplum Kuruluşlarına Yönelik Bilgilendirme Eğitimi
  • Özel Gereksinimli Öğrencilere Eğitim Veren Okul Müdürleri, PDR Öğretmenleri ve Sınıf Öğretmenlerine Yönelik Bilgilendirme Eğitimi
  • Belediye Otobüs Şoförlerine ve Minibüs Şoförlerine Yönelik Bilgilendirme Eğitimlerinin gerçekleştirildiği söyledi.

 
          Pamukkale Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Oğuz Karadeniz “Son 10 yılda ülkemizde engelliler konusunda iyi atılımlar yapıldığını, mevzuatımızda yeni haklar getirildiğini aktararak basın mensubu arkadaşların bizim sesimiz kulağımız, gözümüz olmasını istiyoruz” dedi.
 
            EDES 2015 Programı kapsamında ilimizde gerçekleştirdiğimiz 12 ay süreli projemizin kapanışı Aralık ayında düzenlenecek çalıştay ile gerçekleştirilecektir.


Sonraki Sayfa: İl Müdürümüz Süleyman ERDOĞAN'ın 10Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

Önceki Sayfa : Kadına Yönelik Şiddete Sıfır Tolerans