Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 94’üncü yıl dönümünü, büyük bir onur ve heyecan ile kutluyoruz

     Kurtuluş savaşının kahraman milletimiz tarafından zaferle sonuçlanmasının ardından millet iradesi ile Cumhuriyetimizi kurduk. Bizler tarihte eşi ve benzeri görülmemiş kahramanlıkların beşiği olan Anadolu’da, binlerce yıllık devlet geleneği ile İstiklal ve İstikbalimize kasteden işgalcilere karşı gelerek, daima ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ ilkesini benimseyen aziz bir milletiz. Geçmişte olduğu gibi günümüzde de özgürlüğümüze ve bağımsızlığımıza ket vurmaya çalışan içeride ve dışarıdaki tüm düşmanlara karşı bir, iri ve diri olduk. 

     Bugün ülkemizin insani değerlere olan bağlılığı ve topluma hizmet eden politikaları ile geldiği seviye Cumhuriyetimizin onur duyduğumuz kazanımları sayesindedir. Bu değerler bulunduğumuz bölge ve dünya milletleri için de bir umut kaynağı olmuştur.
Tüm bu duygu ve düşüncelerle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı gönülden tebrik ediyorum. Cumhuriyetimizin mimarı Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere, bu toprakları bize vatan kılmak için şehadete eren şehitlerimizi rahmetle ve kahramanca mücadele eden gazilerimizi minnetle anıyor, şükranlarımı sunuyorum. 
 

Süleyman ERDOĞAN
İl Müdürü         

Sonraki Sayfa: Şehit Yakınlarımız, Gazi ve Gazi Yakınlarımız İçin Düzenlenen Girişimcilik Eğitimi Kursu Sona Erdi

Önceki Sayfa : “Personel Gelişiyor Kamu Değişiyor” Adlı Projemizin Eğitim Faaliyeti Törenle Sonlandı