Bakanımız Sayın Dr. Fatma Betül Sayan Kaya TEOG Sınavında Başarılı Olan Çocuklarımızla Bir Araya Geldi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı kurumlarda kalan ve TEOG sınavında başarılı sonuçlar alan çocuklarla bir araya geldi.

 

Bakanlık binasında gerçekleşen kabulde çocukları elde ettikleri başarıdan dolayı tebrik eden Bakan Kaya, ‘’Hepinizle gurur duyuyoruz. Sizlerin diğer arkadaşlarınıza da örnek olacağınızı düşünüyorum’’ dedi.

 

Çocuklarla yakından ilgilenen ve sohbet eden Bakan Kaya, her birine sınavda kaç net yaptıklarını ve ileride ne olmak istediklerini sordu.

 

Erkek çocuklardan daha çok mühendis, kız çocuklardan ise doktor cevabını alan Bakan Kaya, ‘’Sizler bizim geleceğimizsiniz. Bütün imkanlarımızla sizin hayallerinize ulaşmanız için çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

 

Çocuklara düzenli çalışmanın faydalarını anlatan Bakan Kaya, bol bol kitap okuma tavsiyesinde bulundu.

 

TEOG'da iki yanlışı olan, ilimiz Çocuk Evleri ve Koordinasyon Merkezi Müdürlüğüne bağlı Çocuk Evimizde kalan çocuğumuz Dilan ve Bakanlığımıza bağlı diğer kuruluşlarda kalan çocuklar, sunulan imkanlarla birlikte kendilerini aile ortamında hissettiklerini ve ders çalışmaya teşvik edildiklerini anlattılar.
 

TEOG’da başarılı olan çocukları Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile buluşturmak istediğini söyleyen Bakan Kaya, çocuklara tatil sözü verdi.

 

Bakanımız Fatma Betül Sayan Kaya, kabulün ardından çocuklara tablet hediye etti.


Sonraki Sayfa: ÇOCUK YUVASI MÜDÜRLÜĞÜMÜZ EV MODELİNE DÖNÜŞTÜ

Önceki Sayfa : Şehit Aileleri ve Gaziler İftar Programında Bir Araya Geldiler