Bakan Kaya'nın, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 102. Yıl Dönümü Münasebetiyle Yayımladığı Mesajı

Türkiye, iman gücüyle vatanının ve milletinin bekası için gözlerini kırpmadan canlarını vermeyi göze alan yüzbinlerce kahramanın eseridir.

 

Çanakkale Zaferi, binlerce yıllık şanlı tarihe sahip milletimizin yeniden şahlanışının sembolüdür.

 

Milletimiz, tarih sahnesinde yerini koruyacağını ve Çanakkale’nin geçilmeyeceğini bu zaferle tüm dünyaya güçlü şekilde ilan etmiştir.

 

Şehitlerimiz dünyayı kendilerine hayran bırakan mücadeleleriyle, “Çanakkale Geçilmez” sözünü ve “Türkiye Geçilmez” inancını tarihe yazdırmışlardır.

 

Anadolu topraklarını bize yurt kılan aziz şehitlerimizin büyük fedakârlığıdır. Bugün de Çanakkale destanını yazan kahramanlarımız gibi, Doğu ve Güneydoğu’da, El Bab’da, 15 Temmuz’da destan yazan, vatanı için canını feda eden şehitlerimiz var. 

 

Çanakkale kahramanlarımızın şahlanışını kendimize şiar edinerek, Türkiye'yi büyütmeye, güçlendirmeye, tarihine, kültürüne ve medeniyetine yaraşır bir şekilde ülkemizi yüceltmeye, vatanın bölünmez bütünlüğünü korumaya devam edeceğiz.

 

Çanakkale Zaferi'nin 102. yıl dönümünü kutluyor, 102 yıl önce Çanakkale’de istiklal ve istikbal mücadelesi veren tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle yâd ediyorum.

 

Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları başta olmak üzere ebediyete intikal eden tüm şehitlerimizin ruhları şad olsun.
 


Sonraki Sayfa: İl Müdürümüz ERDOĞAN'dan Yaşlılar Haftası Mesajı

Önceki Sayfa : Gazi ve Şehit Yakınları Yemekte Buluştu