Şehit Yakınlarımız, Gazi ve Gazi Yakınlarımız için Girişimcilik Eğitimi Kursu

     Şehit Yakınlarımız, Gazi ve Gazi Yakınlarımız için Denizli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından düzenlenecek olan Girişimcilik Eğitimi Kursumuz, protokolün imzalandığı 10.07.2017 tarihi itibariyle başlayacak olup 4 gün boyunca 32 saat sürecektir. İlk grupta, 25 Şehit yakınımız, Gazi ve Gazi Yakınlarımız söz konusu eğitime katılacak olup sonrasında yeni taleplerin gelmesi ile beraber eğitimlerimiz devam edecektir.

    Eğitim alacak olan Şehit Yakını ve Gazilerimize; iş fikirlerini geliştirme, işletme türleri ve kuruluş şekilleri, işletmeler için mali ve hukuki sorumluluklar, pazar araştırmaları, pazarlama ve finansal yönetimler hakkında eğitimler verilecektir.
 
   Eğitim alacak olan Şehit Yakını ve Gazilerimize, hibe ya da kredi desteği için başvuru yapabilecekleri Kurum ve Kuruluşlar hakkında bilgilendirmeler yapılacaktır.

     Eğitim sonrası, girişimcilik belgesi almaya hak kazanan Şehit Yakını ve Gazilerimiz; KOSGEB’in “Girişimcilik Desteği Programı” dahilinde, İşletme Kuruluş Desteği, Makine/Teçhizat/Donanım Desteği, İşletme Gider Desteği olmak üzere iş yeri için yaptıkları harcama tutarının %80 oranında hibe desteği alabileceklerdir.

       İlgililere Duyurulur.