Kura Başvuru Süreci: 3 Mayıs - 16 Mayıs 2016

Çok sayıda engelli memur adayının beklediği 2016 KURA başvuruları 3 Mayıs – 16 Mayıs tarihleri arasında alınacaktır.

Kuraya;ilkokul/ortaokul/ilköğretim ile özel eğitim iş uygulama merkezi veya okulu mezunu olan veya EKPSS/KURA’nın geçerlilik süresi içinde mezun olabilecek durumda olan engelli adaylar başvuracaklardır.Bu adaylar sınava girmeyecek, sadece kuraya katılmak için başvuru yapacaklardır.Kuraya katılmak için başvuru yapacak adaylar için başvuru süresi 3 Mayıs 2016 tarihinde başlayıp, 16 Mayıs 2016 tarihinde sona erecektir.

KURA’ya başvuruda mevcut engelli sağlık kurulu raporlarının %40 ve üzerinde olması yeterli olacaktır.

Başvurular ÖSYM Başvuru Merkezlerince alınacak olup; adaylar, başvuru işlemi için ÖSYM Başvuru Merkezine giderek, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğü görevlisi tarafından imzalanmış Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı belgesini edinmek zorundadır. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğü görevlisi tarafından düzenlenmiş Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı belgesini edinmeyen adayların başvuruları kesinlikle alınmayacaktır. Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı belgesi Pamukkale Üniversitesi İktisat Fakültesi A Blok Zemin Katta yer alan ÖSYM Bürosu'nda Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü görevlileri tarafından düzenlenmektedir.

Ortaöğretim Kurumu(Okulu) Müdürlükleri ve ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri KURA’ da ÖSYM Başvuru Merkezi olarak görev  yapacaklardır. Başvuru Merkezleri başvuruları, resmi iş gününde ve resmi iş saatleri arasında alacaklardır. Başvuru koşulları, değerlendirme , yerleştirme ve kuraya başvuracaklar ile ilgili kurallar ve işlemler, Ek’te yer alan 2016- EKPSS Kılavuzunda yer almaktadır. EKPSS’ ye ve kuraya başvuracak adayların bu kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

‘’Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi ( Okulu) Öğrenim Belgesi’’ ne sahip olanlar 2016 Kura’ ya başvurabileceklerdir.

2016 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) ve Kura Başvuru Kılavuzuna erişmek için tıklayınız
 


Sonraki Sayfa: EKPSS Görevlendirme Belgesi Dökümü

Önceki Sayfa : AİLE SOSYAL DESTEK PROGRAMI (ASDEP) KAPSAMINDA MÜLAKATA GİRMEYE HAK KAZANAN ADAYLARIN LİSTESİ