İl Müdürümüz Süleyman ERDOĞAN'ın Kadir Gecesi Mesajı

     "Biz Kur'an'ı Kadir Gecesinde indirdik. Kadir Gecesinin ne olduğunu sen nereden bileceksin? Kadir Gecesi bin aydan daha hayırlıdır. Melekler ve Cebrail o gece Rablerinin izniyle, her iş için inerler. O gece, tanyeri ağarıncaya kadar süren bir selamettir." (Kadir Suresi)
     
     Kadir Gecesi, Kur'an-ı Kerim'in indirildiği, Sema kapılarının sonuna kadar açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği mukaddes bir gecedir. Hz. Muhammed (SAV) Efendimiz bu geceyi "Kim Kadir Gecesini, faziletine inanarak ve alacağı sevabı hesaba katarak, ibadetle ihya edecek olursa geçmiş günahları bağışlanır" buyurarak müjdelemiştir.
 
     Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennemden kurtuluş olan, onbir ayın sultanı Ramazan-ı Şerif ayının son günlerini yaşamanın hüznünü yaşarken mübarek Kadir Gecesine ulaşmanın da sevincini yaşadığımız bu müstesna gecede, nefret ve kin yerine; sevgi ve kardeşliği hakim kılmalıyız. Rahmet ve bereketin bol olduğu bu gecenin, ülkemizin birlik ve bütünlüğüne, milletimizin huzur ve mutluluğuna vesile olmasını Yüce Allah'tan dilerim. Kadir Gecemiz mübarek olsun.
 
Süleyman ERDOĞAN
İl Müdürü
 

 

Sonraki Sayfa: İl Müdürümüz Süleyman ERDOĞAN'ın Babalar Günü Mesajı

Önceki Sayfa : İl Müdürümüz Süleyman ERDOĞAN'ın Ramazan Bayramı Mesajı