ÇOCUK YUVASI MÜDÜRLÜĞÜMÜZ EV MODELİNE DÖNÜŞTÜ

    Koruma ve bakım altında bulunan çocuklarımızın koğuş tipi bakım modeli yerine ev tipi bakım modeli ile yetiştirilmelerine imkan sağlanabilmesi için Bakanımız Sayın Fatma Betül SAYAN KAYA'nın talimatıyla Denizli Çocuk Yuvası Müdürlüğümüzün faaliyetlerine 31.05.2017 tarihinde son verilmiştir.

    16 Mayıs 1980 yılında 33 çocukla hizmete açılan Denizli Çocuk Yuvası kuruluşundan bu güne 2.215 çocuğa hizmet vermiştir. Tarihi boyunca, Bakanlığımız ve Genel Müdürlüğümüz himayesinde düzenlenen pek çok ulusal yarışmalara katılan çocuklarımız, elde ettikleri başarılar ile yuvalarına dönmüşlerdir. Denizli Çocuk Yuvası, İstiklal Marşı Okuma Yarışmasında derece elde eden vatanına sevdalı çocuklarımız, 2008 yılında Kastamonu’da düzenlenen Çocuk Yuvaları Arası Futbol Turnuvasında gol kralı olan çocuğumuz, 23-25 Mayıs 2016 tarihinde Konya’da düzenlenen Badminton Şampiyonasından üçüncülük elde eden kızımız gibi pek çok başarı öyküsüne şahitlik etmiştir.

    1980 yılında hizmet vermeye başladığı ilk günden bugüne kadar binlerce çocuğa kucak açan, onlara birer anne, baba, abla, ağabey olup çocuklarımızın yüreklerini aile sıcaklığı ile doldurup, nice nesiller yetiştiren gayretli çalışma ve fedakârlıkları ile mesai mefhumu gözetmeksizin bu dört duvarı çocuklarımız için bir yuva haline getiren tüm çalışanlarımıza teşekkür ederiz.

    Müdürlüğümüz bünyesinde bulunan Koruyucu Aile ve Evlat Edinme Birimi ve Sosyo-Ekonomik Destek Birimi çocuklarımıza aile ortamında hizmetlerini sürdürürken, 0-6 Yaş Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğü, Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğüne bağlı 22 çocuk evi, Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğü, Çocuk Destek Merkezi Müdürlüğü hizmetlerine devam etmektedir.


Sonraki Sayfa: Personeller Arası Voleybol Turnuvası

Önceki Sayfa : Bakanımız Sayın Dr. Fatma Betül Sayan Kaya TEOG Sınavında Başarılı Olan Çocuklarımızla Bir Araya Geldi