Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Betek Boya ve Kimya San. A.Ş. (Filli Boya) ve İŞKUR işbirliğinde gerçekleştirilen “KADIN BOYACI PROJESİ” kapsamında mesleki eğitim kursu açılacaktır

Kadınlara yönelik meslek edindirme amacıyla İŞKUR, Betek Boya ve Kimya San. A.Ş. (Filli Boya) ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı işbirliğinde  gerçekleştirilen  “KADIN BOYACI PROJESİ” kapsamında Denizli İlimizde mesleki eğitim kursu açılacaktır.

4,5 gün (37 saat) sürmesi planlanan eğitimin ardından kursiyerlere MYK tarafından yetkilendirilmiş olan BETEK Personel Bilgilendirme Merkezi tarafından sınav yapılacak olup, başarılı olan kursiyerler MYK Belgesi almaya hak kazanacak ve Betek Boya ve Kimya San. A.Ş. (Filli Boya) tarafından iş hayatlarında desteklenmeye devam edileceklerdir.

Kursiyerlere günlük 20 TL cep harçlığı verilecek ve GSS ile İş Kazası ve Meslek Hastalığı Sigortası bedelleri İŞKUR tarafından karşılanacaktır; ayrıca eğitim sonrasında yapılacak olan MYK sınavı ve belge ücretleri de  Betek Boya ve Kimya San. A.Ş. (Filli Boya) tarafından karşılanacaktır.

“20-45 yaş arası kadın, okuma-yazma bilen, fiziksel durumunun boyacılık mesleğini yapmasına engel teşkil etmeyen, İŞKUR’a kayıtlı, işsiz olan, emekli olmayan” niteliklerine sahip ve kurslara katılmak isteyen müracaatçıların Denizli Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü’nde İş ve Meslek Danışmanı Nadide ÖZKAN ve  Emre DUYAR ile görüşme yapmaları gerekmektedir. Katılımcı sayısının fazla olması halinde, yapılacak mülakat sonucunda kursiyerler belirlenecektir.

Kamuoyuna  duyurulur.
 


Sonraki Sayfa: Danışma Yönlendirme Elemanı/ Aile Sosyal Destek Programı(ASDEP) Görevlisi İstihdamı İçin Son Müracaat Tarihi 30.04.2016 İken, 20.04.2016 saat 17:00 Olarak Düzenlenmiştir

Önceki Sayfa : Mal ve Malzeme Alımı İlan Duyurusu